notegotu

Share | 
 

 Człowiek

Go down 
AutorWiadomość
Obieżyświat
Admin
avatar

Liczba postów : 209
Join date : 03/10/2015

Karta Postaci
Tytuł:
Imię i Nazwisko:
HP:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Człowiek   Sob Paź 03, 2015 8:21 pm

Ludzie niestety nie są tak jednolitą rasą, jakby chcieli. Wśród nich bowiem można wyróżnić jeszcze dwie odmiany. Mówimy bowiem o Wilkołakach, nazywanych Wilkami i Wampirach, zwanych Kłami. Niemal każda wiara zakazuje jednak kontaktów z Wilkami i Kłami, zwykle nazywanymi Odmieńcami, gdyż uważa się ich za potwory. Zajmiemy się charakterystyką powyższych odmian.
Ludzie - dość stara rasa, która jako pierwsza opanowała cały kontynent Arcadias. Są oni jednak, jak większość ras, podzieleni między sobą. Elfy nazywają ich Dre'ine, co oznacza Zagubieni, a wszystko przez ich zachowanie.
Rasa ta nie jest zbyt długowieczna. W Arcadias dożywają maksymalnie 80 lat i to, jeśli mają szczęście. Jest to średnia, gdyż jak wiadomo, niektórzy z nich byli w stanie wydłużyć czas swojego życia, ale obecnie tajemnica ta nie została przekazana wszystkim. Dojrzałość płciową osiągają w wieku około 14 lat, ale dojrzałość psychiczną osiągają w wieku 25 lat, aczkolwiek jak to niektórzy mówią i tyle nie wystarcza.
Ludzie występują we wszelkich rozmiarach i kształtach. Nie są jednak niżsi niż 150cm oraz nie przekraczają zwykle 2,1m wzrostu, aczkolwiek skrajne wartości są rzadkością. Ich włosy zwykle utrzymują się w odcieniach brązu, zdarzają się czarne włosy oraz blondyni. Szare włosie mają zwykle tylko osobniki starsze. Inne kolory nie występują. Zdecydowana większość populacji ma ciemne i niebieskie oczy. Czasami zdarzą się zielonkawe oczy, ale brak tutaj dziwnych barw. Ot, zwyczajni ludzi jakich dobrze znamy.
Wśród ludzi występuje ogromne bogactwo wierzeń, kultur i języków. Najwięcej z nich wierzy w Arvais, ale znajdą się i wyznawcy jednego bóstwa, które tchnęło w nich życie. Oczywiście, istnieje wiele odmian tej wiary i ludzie potrafili toczyć wojny o to, który bóg jest lepszy. Istnieje niewielka garstka, która nie wierzy w nic, ale oprócz tego można znaleźć wiele lokalnych wierzeń, ale ich jest zbyt wiele, aby je wszystkie wyliczyć.
Ludzie zostali zmuszeni na przestrzeni wieków, do życia z innymi. Każdy człowiek może oczywiście mieć inny stosunek, do pozostałych. Kiedy jednak ludzie zaczynają stanowić większość danego społeczeństwa, to można dostrzec skłonność do niechęci, do innych ras. Świetnie widać to po Królestwie Ciała, gdzie zaczęły tworzyć się dzielnice dla nieludzi. Co prawda, nie ma jeszcze dyskryminacji, co może wynikać, z faktu iż jeszcze u władzy znajdują się nie tylko ludzie, ale w najbliższym czasie może do tego dojść, co widać po napadach na elfy i krasnoludy żyjące w miastach.

Wilki - Wilkołak to stworzenie, które w pełnię przemienia się w ogromną bestię. Potrafi w tym czasie myśleć, ale musi walczyć ze zwierzęcymi instynktami. Im starszy wilkołak, tym lepiej panuje nad sobą. W późniejszym okresie życia może nawet kontrolować kiedy się przemienia. Wilkołakiem może zostać każdy człowiek. Pozostałe rasy są jednak uodpornione na klątwę. Życie wilków jest dłuższe niż zwykłych ludzi. Dożywają one nawet 150 lat. Dziecko zrodzone ze związku dwóch wilków panuje nad swoją drugą formą od narodzin. Są odporne na wszystkie choroby.
Jak stać się Wilkołakiem? Najłatwiejszym sposobem jest ugryzienie przez wilkołaka, ale nie daje to 100% szans na stanie się wilkiem. Drugim sposobem jest napicie się krwi wilkołaka (przemienionego), a to daje już 100% szansy na stanie się takim. Po zarażeniu nasza postać cierpi na nudności i gorączkę. Po 3 dniach rozpoczyna się ból wszystkich stawów, który pogarsza się z dnia na dzień, aż do tygodnia. Potem ból i objawy zanikają, a przy najbliższej pełni przechodzimy przez pierwszą, najcięższą przemianę.
Jak wyleczyć się z Wilkołactwa? Najlepiej co tydzień jest przyjmować napar z pniaka cierniowego. Mówi się również o okładach z czerwoniaka rozłożystego.

Kły - Wampiry są największym wrogiem większości ludzi. Nie są jednak bezmyślnymi pijawkami, lecz potrafią kontrolować swoje pragnienie, nawet jeśli są głodne. Mogą żyć cały czas na krwi zwierząt. Są stworzeniami nieśmiertelnymi i niepłodnymi (niezdolne do aktów, chyba że zastosuje się odpowiednią miksturę). Są odporne na wszystkie choroby. Nie mogą jednak przebywać na świetle słonecznym zbyt długo, gdyż mogą doznać poważnych obrażeń. Ich rany nie ulegają naturalnej regeneracji. Konieczne jest do uleczenie wypicie ludzkiej krwi.
Jak stać się Wampirem? Ugryzienie wampira nie wystarczy, gdyż podczas niego wampir jedynie pobiera krew ofiary. Osobnik musi wstrzyknąć fragment swojej śliny ofierze i dopiero wtedy jest szansa na przemianę. Ta jest znacznie szybsza niż u wilków. Postać przechodzi przez śmierć kliniczną zaraz po podaniu i budzi się po dniu będąc już nieśmiertelną.
Wyleczenie się z wampiryzmu jest dużo cięższe, niż z wilkołactwa. Należy porzucić żywienie się krwią ludzką na miesiąc i co tydzień składać ofiarę bogom, a istnieje szansa, że Ci ulitują się nad nieszczęśnikiem i zdejmą z niego klątwę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://arcadiaspbf.forumpolish.com
 
Człowiek
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Arcadias PBF :: Historia i Społeczeństwo :: Rasy-
Skocz do: