notegotu

Share | 
 

 Starożytni

Go down 
AutorWiadomość
Obieżyświat
Admin
avatar

Liczba postów : 209
Join date : 03/10/2015

Karta Postaci
Tytuł:
Imię i Nazwisko:
HP:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Starożytni   Sob Paź 03, 2015 8:24 pm

Pierwotni i prawowici mieszkańcy Arcadias, a nawet kontynentów położonych poza pojęciem zwykłych ludzi. Niezwykle honorowe i pewne siebie istoty które bardzo łatwo urazić, w zależności od gatunku może do się skończyć wózkowym pyłem w oku lub pozbawianiem głowy.

Elfy – to stary lud, który od zawsze rywalizował z ludźmi. Obie te rasy nie żywią do siebie zbyt wielkiej miłości, głównie ze względu na to, iż różnice w kulturze obu ras są olbrzymie. W dodatku wielu elfów uważa się za prawowitych władców kontynentu, toteż nie potrafią zrozumieć, dlaczego inne rasy nie są im poddane. Sami długousi są jednak niezwykle podzieleni między sobą, toteż zdarza się, że nawet członkowie tej rasy się nienawidzą. Dawniej, jeszcze za czasów Kraju Środka, istniał podział na Wyższe Elfy i Elfy Księżyca. Po Erze Gwiazd jednak podział zanikł kompletnie, gdyż liczebność rasy zmalała gwałtownie.
Elfy są rasą różnorodną, aczkolwiek wszystkie odmiany, nawet najbardziej różne, mogą między sobą się krzyżować. Najniższy z elfów ma 1,4m wzrostu, a najwyższe podchodzą do 2,6m wysokości. Ich kolor skóry waha się od złotego, do ciemnego szarego. Kolory ich oczu i włosów są przeróżne i tak naprawdę niewiele je ogranicza. Można tu spotkać zarówno potężnego elfa, który bez problemu w dłoni rozkruszy czaszkę przeciwnika, jak i maleńkiego, chuderlaka, który ledwo uniesie własną laskę. W tej kwestii jest bogaty wachlarz możliwości. Dawny podział zostawił po sobie znak, poprzez chociażby nazywania Księżycami elfów o ciemnym kolorze skóry i czerwonych ślepiach. Wysokimi elfami zwie się te, o złotych odcieniach cery. Te, które mają cerę w odcieniach brązu zyskują miano elfów lasu, ale jest to podział nieoficjalny.
Elfy są przyjaźnie nastawione do większości ras, pod warunkiem, że te z nimi nie zadrą. W związku z tym jedynie na pieńku mają z ludźmi, a tak po za tym jedynie nieufnie spoglądają w kierunku wiedźminów, Smoczych Rycerzy i krasnoludów. Długousi wystrzegają się kontaktów z obcymi, tym bardziej jeżeli ich wiara znacząco się od siebie różni. Pod wpływem ostatnich wydarzeń jednak zmuszeni zostali do życia w zgodzie z innymi. Są stworzeniami dwa razy zwinniejszymi od ludźmi. Nie mają problemu zarówno z walką, jak i magią, a najbardziej lubują się w nauce, której niejeden poświęcił swój żywot. Obrazę ich umiejętności traktują niczym wyzwanie do pojedynku, dlatego lepiej uważać przy nich na słowa.

Wróżki - z pozoru delikatne i dobre istoty. Trzeba jednak pamiętać, że w momencie, w którym zdenerwuje się ową wróżkę może ona doprowadzić człowieka do białej gorączki - tylko swą złośliwością i natrętnością.
Podobnie jak elfy są one długowieczne i czują niezwykłą więź z naturą.
Istoty bardzo podobne do aniołów, jednak ich skrzydła przypominają raczej skrzydła motyla lub owada aniżeli ptaka. Są także bardziej delikatne i podatne na wszelkie upały i przymrozki. Dlatego tak ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury skrzydeł. Raczej większość wróżek to kobiety, jednak także wśród nich można znaleźć przystojnych przedstawicieli płci męskiej.
Wróżki mają możliwość zmniejszenia swojego ciała do wielkości właściwie głowy, co jest często bardzo użyteczne, jednak równie niebezpieczne. Lekki podmuch wiatru, jakiś drapieżnik, a nawet pomylenie z jakąś szarańczą może być w tej wersji śmiertelna. W owej formie posiadają skrzydła, dzięki którym mogą się przemieszczać.
Wróżki mają zdolność porozumiewania się ze zwierzętami.

Drakoni – Chociaż uważani za najmłodszą z ras Arcadias, to w tej grupie się znajdują. Wiąże się to z ich mentalnością. moczy Rycerze, inaczej Drakoni, to prawdopodobnie najmłodsza z ras, aczkolwiek oni swoje istnieje datują na jakieś 30 000 lat. Druga, najmniej liczna rasa na świecie (wyprzedzają ich chimery). Ich dumna nazwa jest jedynie cieniem dawnej chwały.
Smoczy Rycerze wierzą, iż zostali stworzeni przez Maxosa, najpotężniejszego maga ludzkości, którego wiedzę i potęgę respektowały nawet smoki. Czarodziej ten uzyskał od smoków możliwość tworzenia Drakonów. Jednym z pierwszych był Lovis, którego uznano za jednego z ważniejszych SR. Oprócz Lovisa ważni byli również Talana i Orobas, aczkolwiek pochodzenie tej dwójki nie jest znane. Talana zasłynęła z tego, iż to ona tchnęła moc w ostatniego SR, który przywrócił do życia ten gatunek. Orobas zaś zasłynął jako jeden z potężniejszych wojowników, zajmujący największe terytorium. Wykształciła się nawet swego rodzaju wiara, gdzie Orobas był bogiem. Smoczy Rycerze niegdyś żyli w zgodzie z ludźmi i byli swego rodzaju ich strażnikami. Potrafili zamieniać się w potężne, ogniem ziejące bestie, które zamieszkiwały ogromne wieże. Władali licznymi czarami, tworzyli własne, ożywione stwory, które służyły im do śmierci. Na przestrzeni lat zaczęli jednak tracić swoje moce i zdolności i zostało z nich to, co sami widzicie.
Smoczy Rycerze są długowiecznymi stworzeniami. Są w stanie dożyć nawet 500 lat. Stworzenia te mają charakterystyczne starzenie się. Mianowicie do 20 roku starzeją się jak normalni ludzie, a następnie ich rozwój zostaje zastopowany do minimum. Dopiero po 450 roku życia ich zegar rusza i zaczynają się starzeć jak normalni ludzie.
Wielu uważa, że SR zostali dotknięci przez magię smoków na początku tworzenia. Dalece im, jednak, do czworonożnych, skrzydlatych potworów, ale z racji na parę drobnych zmian tak zostali nazwani. Wielu powtarza, że w ich żyłach płynie smocza krew, a dowodem na to ma być jej czarna barwa. W związku z tym zamiast delikatnie zaróżowionej cery, ich skóra jest w odcieniach szarości i bieli. Podobnie z bliznami, które to są szare lub całkowicie czarne. Są wyżsi od zwykłego człowieka i często lepiej zbudowani. Kobiety zwykle mają od 1,6m do 1,8m, a mężczyźni od 1,75m do 2,20m. Do tego dodać należy maleńkie łuski pokrywające całe ich ciało, które chronią ich o wiele lepiej, niż skóra zwykłego człowieka. Dodatkowym atutem jest podwyższona temperatura ciała do 40 stopni Celsjusza. Ostatnią, dość charakterystyczną sprawą jest, to że większość SR posiada mleczne oczy. Nie jest to jednak reguła i część z nich może mieć normalną barwę oczu. Niektórzy również od narodzin posiadają znamię, wyglądające jak poparzenie na dowolnej części ciała, ale ma to ledwo połowa populacji.
Wszyscy SR zostali wychowani i wyszkoleni w wierze w Uroborosa, boga smoków. O ile każdy przeszedł dokładne szkolenie i otrzymał jego błogosławieństwo, o tyle nie każdy tę wiarę musi podtrzymywać. W tej kwestii panuje dowolność u Drakonów.
Smoczy Rycerze są rasą obojętnie nastawioną do innych, aczkolwiek dość często mogli się spotkać z wrogim spojrzeniem ludzi. Prawda jest jednak taka, że każdy SR ma inne podejście do innych nieludzi.
Smoczy Rycerze mogą rozmnażać się tylko między sobą. Są stworzeniami honorowymi i trzymającymi się swojej historii, tradycji i języka. Każdy z nich włada językiem Rivellońskim, który chyba tylko oni używają w swojej codzienności. SR po dziś dzień dzielą się na rody, a jest ich trzy: Ród Orobasa, Ród Lovisa i Ród Talany. Każdy z nich wziął swój początek od słynnego Smoczego Rycerza, który w jakiś sposób zapisał się w historii rasy. Najsłynniejszym i uważany za najważniejszy był Ród Talany, gdyż wierzy się, że to dzięki niej rasa SR przetrwała po dziś dzień.
Mimo, że niegdyś SR mogli przemieniać się w ogniem ziejące smoki, teraz pozostała im tylko nadludzka szybkość i zwinność, która dorównuje elfom. Oprócz tego pozostała im tylko podwyższona temperatura ciała, oraz zwiększony metabolizm dzięki któremu szybciej trzeźwieją, ma to jednak pewną wadę – szybciej się upijają, to samo dotyczy wszystkich toksyn.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://arcadiaspbf.forumpolish.com
 
Starożytni
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Arcadias PBF :: Historia i Społeczeństwo :: Rasy-
Skocz do: