notegotu

Share | 
 

 Zmiennokształtni

Go down 
AutorWiadomość
Obieżyświat
Admin
avatar

Liczba postów : 209
Join date : 03/10/2015

Karta Postaci
Tytuł:
Imię i Nazwisko:
HP:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Zmiennokształtni   Sob Paź 03, 2015 8:33 pm

Jedyny z ludów Arcadias który preferuje koczowniczy tryb życia, oraz wykazuje tendencje do ksenofobii. W zależności od gatunku z którego się wywodzą, w takich grupach się trzymają, preferując struktury plemienne którym najbliżej jest do pierwotnej stadnej hierarchii. nieliczni zmiennokształtni należący do któregoś z Królestw, albo zostali wygnani ze swoich plemion, albo wpadli w ręce łowców niewolników… Albo jedno i drugie. W każdym razie żyjący dziko zmiennokształtni gardzą swymi miejskimi krewniakami.

Zwierzolicy - Istoty, które z wyglądu właściwie niczym nie różnią się od ludzi. Zmiennokształtność dziedziczą po rodzicach, oczywiście zdarzają się osoby, które pomimo licznych pokoleń, w których płynie krew zwierzolicych… Nie są nimi. Jak było wcześniej wspomniane, istoty te nie różnią się zbytnio od ludzi, jedyne co ich wyróżnia to możliwość przybierania zwierzęcej postaci. Zmiana w mityczne zwierzę nie jest jednak możliwa, a przynajmniej nie była dotychczas odnotowana w Arcadias. Zdarzają się także przypadki, że zmiennokształtny nie przybiera postaci zwierzęcia, a przemienia się w całkowicie innego człowieka, czasem także zmieniając płeć. Częste zmiany wyczerpują organizm, jednak wyćwiczony zmiennokształtny potrafi bez problemu zmieniać postać. Przy powrocie do ludzkiej postaci zwierzolicy nie ma na sobie ubrań, ponieważ nie są one częścią jego naturalnego ciała. Ogólnie pryzjmowane przez nich formy to; ludzka, pośrednia, zwierzęca.
Zwierzolicy posiadają wszelkie zdolności przypisane ich gatunkowi, z czego wynika, że mają wyczulony węch, widzą w ciemności, są niezwykle szybcy, ale też zwinni, oczywiście o ile zamienią się w gatunek zwierzęcia posiadającym owe cechy. Posiadają także szósty zmysł, który poprawia ich orientację w terenie i szybkie wyczuwanie zagrożeń.

Chimery - półludzie, półzwierzęta. Chociaż ich gatunek jest znany od dawien dawna, a wokół nich samych krąży wiele legend - są rzadko występującą rasą wśród mieszkańców Arcadias. Najczęściej występującymi odmianami to między innymi; centaury, syreny, echidny, fauny i tym podobne stworzenia. Rodzą się zazwyczaj ze związku dwóch podobnych gatunków chimer, jednak zdarzają się mieszańce, które dziedziczą cechy po swym chimerzym rodzicu. Czasami posiadają oni także inne elementy zwierzęce takie jak uszy, czy ogon.
Chimery posiadają niebywałą zdolność zmieniania swojej dolnej części w nogi, dzięki czemu nie mają zbytnich problemów z przemieszczaniem się. Oczywiście jest to wyczerpująca przemiana, jednak osobnik, który przechodził ową przemianę dość często ma już wyrobioną pewną wytrzymałość. Co za tym idzie przyjmowanymi formami przez nich jest forma pierwotna, oraz ludzka.

Cechy charakterystyczne zmiennokształtnych:
- Mają zwiększoną regeneracją, oraz refleks. Jednak siłą oraz innymi cechami dorównują ludziom.
- Żyją około półtora razy dłużej od ludzi, czyli około 150 lat.
- Przemiany u nich wstrzymuje specjalny stop miedzi oraz srebra w proporcji 3:7, wielu o dziwo nie toleruje alkoholu niezwykle szybko się upijając oraz mając potem niemiłosiernego kaca, odkryty, że szyszki chmielu wywołują u nich ataki kichania i uczucie swędzenia w drogach oddechowych co oznacza alergię.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://arcadiaspbf.forumpolish.com
 
Zmiennokształtni
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Arcadias PBF :: Historia i Społeczeństwo :: Rasy-
Skocz do: