notegotu

Share | 
 

 Ziemia Obdarzonych

Go down 
AutorWiadomość
Obieżyświat
Admin
avatar

Liczba postów : 209
Join date : 03/10/2015

Karta Postaci
Tytuł:
Imię i Nazwisko:
HP:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Ziemia Obdarzonych   Sob Paź 03, 2015 10:03 pm

Królestwo Umysłu
Królestwo Umysłu to pierwsze państwo jakie powstało na tych terenach od czasów Kraju Środka. Jego początek datuje się na 527 r. p.T. Jego pierwszym władcą był Lord Zentran I, aczkolwiek w kronikach wpisuje się, iż był nim Estras I Wielki. Wynika to z faktu, iż Estras nie dożył spisania Kodeksu, który to podpisał jego syn. Kraj wiele jednak zawdzięczał pierwszemu dowódcy, który to był elfem światłym i pełnym mądrości. To on wyprowadził ludzi ze szczątków dawnego kraju i dał im nowe życie w górach na wschodzie, gdzie nikt nie był w stanie ich dosięgnąć. Należał do stworzeń rozważnych, ale to jego syn przejął inicjatywę i stworzył ten kraj, który powstał na życzenie samego ludu, który uczestniczył w powstawaniu Kodeksu. Monarchia została podtrzymana, ale tym razem ludzie zabezpieczyli się w formie Starszyzny, która to kontrolowała poczynania młodego władcy, a doradzała tym starszym. Zentran stworzył kraj magów, ale w taki sposób, że każdy może tu żyć, bez ograniczeń. Kraj ten nie ma religii, a ta nie ma żadnego wpływu na jego działanie. Panuje duża wolność.


Społeczeństwo

Z reguły są to ludzie spokojni i zrównoważeni, kierujący się jedynie rozumem i mądrością. Najbardziej pożądane są jednostki inteligentne. Zazwyczaj starają się kłótnie rozwiązać kompromisem, jednak nie odrzucają kompletnie przemocy. Kusi ich przemoc psychiczna, w której są mistrzami. Nikt nie zapewni gorszych tortur niż oni. Nie brną jednak do szczęścia w takim stopniu jak inni, odwołują się do rozsądku. Są zazwyczaj honorowi i rycerscy (choć ostatnimi czasy często się to zmienia), co jedynie podwyższa ich reputacje w Arcadias. Królestwu Umysłu zależy na posiadaniu obywateli inteligentnych i światłych. Niezbyt przychylnie spogląda się na kapłanów, czy fanatyków.


Klimat

Królestwo Umysłu położona jest na południowym wschodzie, więc mają klimat cieplejszy od Królestwa Ciała. Nie zmienia to jednak faktu, iż nie jest tam zbyt ciepło. Na północy ich kraju znajdują się góry, w których można trafić na groźną zimę. Jest to jednak dobre miejsce do tworzenia fortyfikacji. Tamtejsza ludność jest przyzwyczajona do chłodu. Od zachodu Kraj ograniczają bagna, a na południu znajdują się wielkie lasy i jezioro, które jest jednym z większych. Kraj jednak nie posiada całego jeziora. Na wschodzie można znaleźć ogromne góry, które ograniczają cały kraj, włącznie z lasami daleko na południu i wybrzeżu. Na południu lata są dużo cieplejsze, a zimy łagodniejsze. Można rzec, iż jest to umiarkowany klimat.Zasoby

Ogromne jezioro na południu (zwane też Jeziorem Południowym przez mieszkańców Królestwa Umysłu) zapewnia duże ilości ryb. W lasach na południowym wschodzie kryje się zwierzyna leśna oraz grzyby i owoce leśne. W górach na południu pełno jest żelaza, srebra, czy też złota. Miejscami można znaleźć mithril, który jest jednym z bardziej wytrzymałych materiałów, tuż obok adamantium. W górach niewiele jest węgla. Brakuje też uranu.

Przepisy


Przepisy występujące w Kodeksie dzielimy na dwie grupy: Podstawowe i Dopełniające.


    Przepisy Podstawowe

Cytat :

1) Pod króla podlegają Generał oraz Mistrz, którzy służą mu pomocą. Starszyzna doradza królowi. Może wnosić propozycję praw, ale ostatnie słowo należy do władcy.

2) Religia nie ma żadnego wpływu na przepisy panujące w państwie. Królestwo Umysłu jest ateistyczne oraz wszelkie przejawy religii i kultów dozwolone są tylko w strefie prywatnej. Wszelkie zgromadzenia nie mogą odbywać się w miejscach publicznych pod groźbą kary.

3) Prawo do tronu mają tylko dzieci zrodzone ze związku Króla i jego żony. Jeżeli król umrze bezdzietnie, to Starszyzna wybiera następcę. Jeśli syn króla okaże się niegodnym (działający na szkodę państwa) starszyzna może mu wypowiedzieć posłuszeństwo.

    Przepisy Dopełniające

Cytat :

1) Obywatelstwo może nabyć każde stworzenie, bez względu na rasę, wiarę, czy płeć.

2) Każdy obywatel ma obowiązek uiścić 10 Monteli miesięcznie podatku.

3) Śluby kościelne nie są respektowane przez państwo.

4) Wszelkie konflikty rozważa się na korzyść obywatela.

5) Panuje zasada domniemanej niewinności.


    Czym się różnią te przepisy?Od strony technicznej. Prawa Podstawowe władca może zmienić/usunąć/dodać tylko za zgodą administracji, a Prawa Dopełniające już bez.


Władza

Ostatnim władcą Królestwa Umysłu był Zalandor II Swiatły, który zmarł bezdzietnie parę tygodni temu. Starszyzna jeszcze nie wyznaczyła następcy trony, ale dzielnie zastępuje króla. Są czasy pokoju, więc nikomu zbytnio się nie spieszy.

Władcy Królestwa Umysłu
Aktualnie panuje Rada Regencyjna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://arcadiaspbf.forumpolish.com
 
Ziemia Obdarzonych
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Arcadias PBF :: Geografia-
Skocz do: