notegotu

Share | 
 

 Ku Chwale Trójcy

Go down 
AutorWiadomość
Obieżyświat
Admin
avatar

Liczba postów : 209
Join date : 03/10/2015

Karta Postaci
Tytuł:
Imię i Nazwisko:
HP:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Ku Chwale Trójcy   Sob Paź 03, 2015 10:09 pm

Królestwo Duszy

Królestwo Duszy to ostatni kraj, który powstał po upadku Kraju Środka. Mimo, że początek datuje się na rok 540 p.T., to jednak było to najbardziej stabilne państwo. Na jego czele stanął Daestr I Wielebny, który to zgromadził wokół siebie najbardziej bogobojną część społeczeństwa. Sam był kapłanem, który opiekował się swego czasu jedną z największych świątyń. Jego kraj, zwany też później Doliną Kaplic, opierał się na arvaiźmie i kulcie Trójcy, który rozkwitał w tym kraju. Było to jedyne miejsce, gdzie ludzie w spokoju mogli oddawać cześć bohaterom, których inni się wyrzekli. Wkrótce jednak ta tradycja tak mocno wryła się w umysłu ludzi, że teraz jest uznawana za jedyne słuszne podejście do świata. Każdy, kto nie wierzy w Trójcę, zwaną tu Świętą Trójcą jest uznawany za innowiercę, nawet jeżeli oddaje cześć bóstwom arvaizmu. Jest to kraj, gdzie trzeba wierzyć, aby zostać kimś ważnym. Królem może zostać tylko Najwyższy Kapłan, który jest również głową arvaizmu, zwany czasem trójcyzmem w związku ze włączeniem kultu do religii.

Społeczeństwo

Najbardziej poszukiwanymi jednostkami w społeczeństwie są wierzący w trójcyzm ludzie. Przychylniej spojrzenia padają również na ludzkie rasy. Idealnym celem są jednostki dające sobą manipulować, ale także takie, które szukają pokoju. Nie mają nic przeciwko ludziom inteligentnym, gdyż i Ci są potrzebni. Nie ma jednak popytu na wielkie góry mięsa. Jest to kraj, gdzie szuka się pokoju. Naukowcy i eksperymentatorzy znajdą tu swój cichy kącik. Niewierzący lub innowiercy mogą mieć za to problemy z zaaklimatyzowaniem się w społeczeństwie, gdyż panuje duży nacisk na trójcyzm.

Klimat
Klimat Królestwa Duszy jest zdecydowanie najcieplejszy. Zimy są tutaj dużo łagodniejsze, a lata najupalniejsze. Pada tu dużo deszczu, więc można spotkać ogromną różnorodność form życiowych. Lata są ciepłe, ale deszczowe. Podczas zim niewiele jest miejsc, gdzie gleba zostanie skuta lodem, więc życie tu jest zdecydowanie najłatwiejsze. Gorzej jednak się to ma do budowania. Królestwo od południa i zachodu otoczone jest morzem. W jego panowaniu znajdują się również wyspy, a konkretnie 7 oraz liczne mniejsze. Teren porozcinany jest przez liczne fiordy, czy jeziora, a pozostała reszta to spore pagórki. Na północy znajduje się jezioro, którego jednak KD nie opanowało. Na wschodzie graniczą z Kaskadą Wodospadów.

Zasoby
W związku z ciepłym klimatem znajduje się tu ogromne bogactwo roślin i zwierząt. Gleba jest żyzna i przy dobrym specjaliście, urośnie tu wszystko. Niestety, nie ma tutaj gór, przez co kraj ten nie ma własnych zasobów metali po za żelazem, którego jednak też jest niewiele. Bogaci są jednak w drewno, którego nie zabraknie. Ryby i owoce morza, to codzienność w diecie mieszkańców w związku z licznymi jeziorami.

Przepisy

Każde z państw musi mieć swoje zasady i nie inaczej jest w Królestwie Duszy. Tu zbiór zasad zwany jest Zwojami. Przepisy ponownie jednak dzielą się na Podstawowe i Dopełniające.


    Prawa Podstawowe

Cytat :

1) Władca jest jednocześnie Najwyższym Kapłanem, który jest głową kościoła trójcyzmu. Podlegają mu również wojska, aczkolwiek Paladyn i Mentor mają dużą autonomię.

2) Jedyną dopuszczalną wiarą jest trójcyzm. Każdy inny kult jest zakazany, a oddawanie czci innym bóstwom karalne. Jedynie arvaizm jest tolerowany.

3) Tylko potomstwo Najwyższego Kapłana oraz Królowej może objąć tron, a jeśli nie ma go lub nie jest godne (działa na szkodę kraju), to Kapłani wybierają następcę tronu.


    Prawa Dopełniające

Cytat :

1) Obywatelstwo może uzyskać tylko wierzący w trójcyzm.

2) Nie istnieją śluby cywilne. Respektowane są tylko śluby trójcyzmu.

3) Każdy obywatel ma obowiązek uiścić 10 Monteli miesięcznie podatku.

4) Każdy obcy musi uzyskać pisemną zgodę na wstęp do miasta w Królestwie.

5) Paladynem i Mentorem mogą zostać tylko jednostki wierzące w trójcyzm.


    Czym się różnią te przepisy?Od strony technicznej. Prawa Podstawowe władca może zmienić/usunąć/dodać tylko za zgodą administracji, a Prawa Dopełniające już bez.
Władza

Corocznie rodzina królewska odbywała do miasta zwanego Aprac pielgrzymkę. Miasto nie jest tym legendarnym miejscem gdzie podobno widziano Trójcę po raz ostatni, ale według tradycji kościoła tak zostało przyjęte. Podczas corocznej pielgrzymki niestety miał miejsce wypadek, gdzie cały konwój stoczył się w przepaść fiordów. Ostatni Najwyższy Kapłan Daemian VI Wielki zginął z całą rodziną i potomkami. Obecnie władzę nad państwem sprawuje trójka kapłanów, którzy czuwają nad Królestwem, ale szukają w kościele godnego do objęcia tronu.

Władcy Królestwa Duszy
Aktualnie panuje Rada Kapłańska
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://arcadiaspbf.forumpolish.com
 
Ku Chwale Trójcy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Arcadias PBF :: Geografia-
Skocz do: