notegotu

Share | 
 

 Banki i Skarbce.

Go down 
AutorWiadomość
Obieżyświat
Admin
avatar

Liczba postów : 209
Join date : 03/10/2015

Karta Postaci
Tytuł:
Imię i Nazwisko:
HP:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Banki i Skarbce.   Sob Paź 03, 2015 10:15 pm

Jak wiadomo każdy z nas ma przy sobie jakieś przedmioty. Co jednak, gdy tych przedmiotów robi się za dużo i nielogicznym by było noszenie ich przy sobie? Mamy w tym momencie dwa wyjścia;
Bank
Dom

Bank
Bezpiecznie, ale drogo.


Banki znajdują się w każdym mieście i każdy jego obywatel może z niego korzystać. Są dobrze strzeżone, dzięki czemu nie musimy bać się o nasz dorobek. Są jednak płatne, zależnie od sytuacji w kraju cena ta może się niebywale różnić, jednak zazwyczaj cena jest naliczana procentowo od uiszczonych pieniędzy i przedmiotów.

Dom
Tanio, jednak niebezpiecznie.


Czemu więc nie schować ich w domu? Otóż problem ten rysuje się jasno - złodziej ma łatwy dostęp do domostwa i może nam wszystko skraść. Wydawać by się mogło, że w takim wypadku nikt nic w domu nie zostawi, jednak tutaj można się grubo pomylić. Do domu można dokupić zwierzęcych strażników, którzy będą bronili dobytku.

Jeżeli zostawiamy coś w domu, w pierwszym poście należy zaznaczyć co to jest i ile tego jest.

Jeśli w domu mamy jakichś strażników, należy umieścić to w pierwszym poście razem z wszystkimi informacjami, które dostaliśmy wraz ze zdobyciem pupila.

Skarbce
A co to?

Każda frakcja ma swój Skarbiec i dąży do zapełnienia go złotem. Członkowie mogą wpłacać do niego pieniądze, jednak to nie jedyna możliwość zarobienia!

Jak można zarobić? Akurat frakcje mogą bardzo łatwo zarobić.
• Na start skarbiec posiada 1000 Monteli.
• Skarbiec otrzymuje 20 Monteli za każdego nowego członka. Oni za to mogą wpłacać ile dusza zapragnie na rozwijanie swego królestwa.
• Co dwa tygodnie frakcje zdobywają 50 Monteli.
• Po wygranej bitwie wygrana frakcja odbiera od przegranej 50% ich Monteli.

Na co można wydać Monetele?
• 100 monteli można wymienić na immunitet dla frakcji na 24godziny.
• Na wykup kogoś z lochów - to jednak ustalają frakcje między sobą.
• Handel.

Zdarza się również tak, że w skarbcu lądują przedmioty. Można je wziąć, pod warunkiem, że w ciągu 4 dni się je odda (chyba że władcy zaznaczyli inaczej w przepisach dopełniających). Jednak wiadomo, że można knuć intrygi, więc oczywiście ze strony administracji za nie oddanie nic nie grozi, jedynie ze strony frakcji.

Dostęp do pieniędzy skarbca mają tylko władcy danych frakcji i tylko za ich pozwoleniem można coś wypłacać bądź kupować, płacić okup etc.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://arcadiaspbf.forumpolish.com
 
Banki i Skarbce.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Arcadias PBF :: Rzemieślnictwo i Handel-
Skocz do: