notegotu

Share | 
 

 Zielnik

Go down 
AutorWiadomość
Obieżyświat
Admin
avatar

Liczba postów : 209
Join date : 03/10/2015

Karta Postaci
Tytuł:
Imię i Nazwisko:
HP:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Zielnik   Sob Paź 03, 2015 10:24 pm

Jak w każdym świecie tak i w Arcadias znajdują się rośliny, które występują tylko na jej terenie. Oczywiście są takie, które możemy znaleźć także poza jej granicami, jak i w odległych zakątkach planety. Wszystkie zebrane informacje na temat flory tej krainy zostały zebrane tutaj, lecz nie każdemu tajniki poszczególnych roślin są znane, a niektóre rośliny dalej nie zostały zbadane, a inne zaś mogą być nawet nieodkryte!


Nazwa Antracet
Występowanie Głównie bardzo żyzne gleby z dostępem do dużej ilości wody. Umiarkowanie nasłonecznione stanowiska. Nie występuje z Narczycą.
Właściwości Silnie trująca roślina. Zjedzenie jednego liścia odejmuje 5% HP.


Nazwa Aralia Migocząca
Charakterystyka Jest to dość małe drzewko wielkości średniej jabłonki, które nocami przyozdabiają migoczące na różne kolory nasiona. Kwitnie głównie jesienią, chociaż zdarzają się wybryki natury, które zbyt szybko wypuszczają liście.
Występowanie Właściwie mogą one rosnąć wszędzie. Zanotowano przypadki na każdym z terenów.
Właściwości Nasiona zdobywane nocą mają właściwości barwiące. Każde nasiono ma przypisany swój indywidualny kolor, który emanuje z niego jako światło. Jest niezwykle cenny wśród kobiet, używany do farbowania włosów.


Nazwa Aralia Wisząca
Charakterystyka Odmiana Aralii, która swoje korzenie jak i konary w znacznej ilości ma rozpięte ponad powierzchnią ziemi, tworząc wiszące mosty nad ziemią.
Występowanie Lasy.
Właściwości Właściwości nie są znane.

Nazwa Archea Olbrzymia
Charakterystyka Choć z wyglądu przypomina normalny kwiat... jest to mylne spostrzeżenie. Owszem, ma płatki, które jednak wielkością przypominają talerze, a fakturą metale pomimo swej delikatności. Łodyga bardziej się wdała w korzeń, który pokryty jest grubą korą.
Występowanie Bardzo rzadka roślina, która może pojawić się wszędzie, ale zazwyczaj jej miejsce występowania to nigdzie.
Właściwości Otarcie jej pyłków o kogokolwiek powoduje wystąpienie u osoby otartej bolesne bąble, które nieleczone powodują wiele bólu, a szybko się roznoszą i dodatkowo są strasznie zaraźliwe (przez dotyk). Choroba zazwyczaj sama mija po pięciu dniach.


Nazwa Baobab Bagienny
Charakterystyka Drzewo mogące przerosnąć nawet największe z latających jaszczurów, o ile da mu się odpowiedni czas na wzrost. Jego pień wygląda na niezwykle mocny, jednak jego faktura jest tak delikatna w dotyku jak jedwab. Ciekawą jego cechą są narastające na nim żółtopomarańczowe bąble, w których zbierają się ciecze.
Występowanie Rośnie w całym Arcadias, jednak rzadko spotyka się jakiekolwiek osobniki.
Właściwości Maść wykonana z cieczy w bąblach ma właściwości leczące, dzięki którym znikają blizny.

Nazwa Błędny Ognik
Charakterystyka Nazwę swą zawdzięcza głównie faktowi, że jego kwiaty w nocy wydzielają piękną, uspokajającą, pomarańczową barwę, które większość ludzi wabi w miejsca, w których nie chcieli by się znaleźć.
Występowanie Występuje głównie na bagnach, jednak prawda jest taka, że pojawia się gdzie chce, niesiona nie raz dziesiątki mil przez wiatr, ukorzeniając się w glebie, która akurat w danym momencie najbardziej jej pasuje.
Właściwości Roślina uznawana za lekko trującą, gdy jedzona jest bez wcześniejszego przygotowania. Jej kwiaty doprowadzają do gorączki, potliwości oraz lekkiej dekoncentracji.

Nazwa Błękitniak Falisty
Charakterystyka Raczej wątpliwe, że pomyli się tą roślinę z jakąś inną. Jest ona szczególna, ponieważ pierw sama hoduje sobie narośle naskalne, by potem owijać się wokół nich i czerpać z nich pożywkę. W razie niekorzystnych zmian bądź zadanych obrażeń odczepia się od narośli a jej długie płaty wirują przy pomocy wiatru, by potem zmienić się w swoisty spadochron, aby mogła spokojnie wylądować na innych terenach i się zadomowić.
Występowanie Roślinę tą można znaleźć głównie w górach, na skałach, jednak pojedyncze osobniki mogą znajdować się oddalone o kilka kilometrów od nich.
Właściwości Tak niepozorna roślina jest cennym darem dla osób starających się o potomka, bowiem wywołuje ona dni płodne na 48 godzin.


Nazwa Czarny Truciciel
Charakterystyka Truciciel posiada niebywały urok jeśli chodzi o jego wygląd. Długie, plamiste płatki, które wyglądają raczej jak liście dumnie stoją, starając się by nigdy nie opaść. W miejscu słupka znajduje się otwór gębowy o białej barwie, z którego wystają zaś piękne prątniki, które wabią do niej ofiary. Roślina nie pogardzi także ludzkim mięsem.
Występowanie Pojawia się zazwyczaj w lasach tropikalnych i na łąkach, nie jest jednak często widzianą rośliną.
Właściwości Podczas kontaktu uwalnia toksyczne gazy. które prowadzą pierw do łzawienie i problemów z oddechem, a przy dłuższej sposobności do wymierania komórek, które prowadzi do paraliżu niektórych części ciała bądź śmierci. W jej otworze gębowym znajduje się zaś związek potrzebny do uzyskania jednej z najsilniejszych trucizn. Związek ten nazywany jest Mazią Truciciela.

Nazwa Czerwoniak Rozłożysty
Charakterystyka Swą nazwę zawdzięcza wielkim, czerwonym, rozłożystym liściom, które przypominają właściwie tańczące, ogniste ogony. W tak okazałych liściach chowa się jednak mały, żółty kwiatek, który swą kruchością zadziwia wiele istot. Wystarczy jedno mocniejsze uderzenie palcem a kwiatek rozsypuje się w proch.
Występowanie Rosną one głównie na pustyniach, jednak nie każdej. Musi ona mieć choć odrobinę innej zieleni i jakikolwiek dostęp do wody - oczywiście nie w dużej ilości.
Właściwości Właściwości tej rośliny nadal są nieznane.

Nazwa Dąb Wspaniały
Charakterystyka Niezwykle rzadkie drzewo, które wyglądem przypomina zwykły dąb, gdyby nie jeden, różniący go szczegół. Jego gałęzie i niektóre z konarów tworzą okrąg, w którym dzięki żywicy wytwarzają się piękne, żółte kule, które są ciałami stałymi o niebywałym blasku. Potrafią rozświetlić duży obszar, nie przemęczając przy tym drzewa ani też nie pobierając dodatkowych zasobów z zewnątrz. Drzewo długowieczne, jednak niezwykle podatne na warunki pogodowe i glebowe.
Występowanie Rośnie w całym Arcadias, jednak rzadko spotyka się młode osobniki.
Właściwości Jego kule są idealnym źródłem światła, chociaż trudno wydostać je z gałęzi. Rozkruszone i podane doustnie są idealnym środkiem przeczyszczającym.

Nazwa Entrocyl
Występowanie Niezwykle rzadki okaz, występujący w niesamowicie gorących okolicach. Cieniolubny kwiat o fioletowych kwiatach, który nie wymaga dużej ilości wody.
Właściwości Przeciwalergiczne, idealnie łagodzi poparzenia i odmarznięcia.

Nazwa Jagody Moestera
Występowanie Rzadkie. Suche, nasłonecznione stanowiska. Głównie przy skałach w niewielkich skupiskach.
Właściwości Znieczula, a w dużych ilościach usypia.

Nazwa Jaskółcze Ziele
Charakterystyka Duża roślina, o trzech czerwonych płatkach, która jest owadożerna. Między płatkami można znaleźć komorę z lepkim sokiem, w którym topią się owady zwabione charakterystyczną wonią.
Występowanie Puszcza
Właściwości Sok tej rośliny leczy większość chorób płucnych.

Nazwa Kaktus Miniaturowy
Charakterystyka Właściwie nie ma nic szczególnego w tym małym kaktusiku, jedynie to, że na jego czubku rosną sobie małe, niepozorne owoce z wyglądu przypominające jarzębinę.
Występowanie Logicznym jest, że jako kaktus występuje jedynie na pustyniach.
Właściwości Roślina, której owoce są dość trudne do zebrania, ze względu na swą delikatność. Niestety, pęknięte tracą swe właściwości, które nie są wcale tak nie warte znów uwagi. Jeden owoc przywraca 8% HP.

Nazwa Korzenne Serce
Charakterystyka Jak można się domyśleć roślina ta dość podobna jest do serca, a właściwie na tyle, że została tak nazwana. Jest dużą rośliną, która wysoka jest jak średniej wielkości człowiek. Kwiat, a raczej dzban okalany jest przez korzenie, które wychodzą ponad ziemię, w niewielkiej ilości pozostając pod ziemią. W środku dzbanku znajduje się żółtopomarańczowa maź, która wyglądem przypomina miód.
Występowanie Występują głównie na łąkach, gdzie mają duże przestrzenie i nie muszą się nią dzielić z innymi roślinami.
Właściwości Chociaż większość kwiatu nie ma jakichś cudownych właściwości, maź znajdująca się w nim ma właściwości lecznicze. Nałożona na ranę uzdrawia o 5% oraz powoduje całkowite zagojenie się rany, nie pozostawiając po sobie blizny.

Nazwa Koszmarnik Pręciasty
Charakterystyka Roślina niebywale dziwna, ponieważ rośnie ona jedynie na łodydze a jej kwiatem są wodniste kule otoczone dość mocną błonką, które przypominają wyglądem spadające krople deszczu. W środku znajduje się fioletowo-czarna ciecz. Podczas przebicie błony słychać dźwięki przypominające krzyki umarłych. Gdy jeden z kwiatów zostanie zraniony - wszystkie inne uciekają pod ziemię.
Występowanie Można je znaleźć w lasach, w dużych skupiskach, często także w towarzystwie grzybów.
Właściwości Po odpowiednim uwarzeniu ciecz znajdująca się w błonach ma działanie wywoływania koszmarów.

Nazwa Krwawnik Czarnoniciowy
Charakterystyka Roślina właściwie bardzo podobna do Słonecznego Nagietka, tyle że w jego wnętrzu znajduje się neonowy, czerwony płyn, który wytwarza niewielkie światło. Poza tym roślina ta główką wytwarza krótkie, piszczące dźwięki, które nie wabią tylko i wyłącznie ludzi...
Występowanie Znajdują się zazwyczaj na czarnych ziemiach, gdzie większość roślin jest już wymarła.
Właściwości O dziwo, pomimo dość nieciekawego wyglądu i strasznego miejsca pobytu ta roślina ma właściwości lecznicze. Wypicie jej czerwonych płynów powoduje jednorazowe uleczenie o 15%.

Nazwa Krwawnik
Występowanie Częsty. Większość gleb, wilgotne, nasłonecznione stanowiska. Nie lubi zimna. Często w towarzystwie wysokich drzew.
Właściwości Przywraca 5%HP przy zjedzeniu.

Nazwa Magmiak Niezwykły
Charakterystyka Drzewo właściwie byłoby normalne, gdyby nie to że z jego wnętrza wypływa gorąca magma, a każde z otworów przypominają budzące grozę bestie. Kora jest niebywale twarda i szorstka w dotyku, mówi się o niebywałych materiałach w środku, jako że magma nigdy nie uszkadza powłoki drzewa. Nie odkryto jednak dobrego sposobu na dostanie się do środka, ponieważ większość śmiałków ginęła w paszczach magmowych pysków.
Występowanie Rosną głównie przy wulkanach i na bagnach.
Właściwości Zastygła magma z drzewa może zostać rozkruszona, a okruchy które przeniosą się na skórę jakiejkolwiek osoby powodują dotkliwe poparzenia, a w niektórych nawet wypalają skórę wraz z mięsem.

Nazwa Magnolia Urokliwa
Charakterystyka Magnolia właściwie niezbyt różniąca się od Judaszowca, z którym jest mylona. Jej liście jak i kwiaty są pięknego, jasnoróżowego koloru, wydzielają zaś silną woń przypominającą czereśnie.
Występowanie Łąki.
Właściwości Kwiaty mogą przekazać danej osobie swoją moc. Obdarzony może zwabić do siebie jedną istotę, który dzięki mocy podobnej do succuba będzie postępować zgodnie z jego wolą przez 48 godzin.

Nazwa Morwa Różana
Charakterystyka Drzewa rosnące na małych, latających wysepkach. Kora drzewa ma specjalne związki, dzięki którym w noce pełni księżyca, gdy jego tarcza jest pełna świeci się na różowo. Na drzewie rosną fioletoworóżowe róże o zapachu brzoskwiń.
Występowanie Rosną głównie nad wodospadami.
Właściwości Kwiaty owego drzewa wywołują senne marzenia u osoby, która je zjadła. Po zjedzeniu przygotowanego w jakikolwiek sposób ofiara zasypia po dwóch postach na około dwa posty, chociaż prowadzona przez marzenia często śni jak najdłużej.

Nazwa Moszniak Wiszący
Charakterystyka Roślina znana, jednak rzadko poszukiwana, głównie przez swój dziwny wygląd jak i ohydne uosobienie. Moszniak bowiem przypomina męskie przyrodzenie, a gdy poczuje ciepło pęcznieje, podczas dotyku wyrastają mu kończyny a sam odrywa się od łodygi i ucieka niczym mysz. Należy także napomnieć, że może wytrysnąć gazem, który powoduje łzawienie i ogranicza pole widzenia, a dodatkowo okropnie śmierdzi.
Występowanie Rośnie głownie w górach oraz przy wodach, chociaż nie jest niebywale często spotykaną rośliną.
Właściwości W środku znajduje się maź, która w kontakcie z wodą zamienia się w gaz, który powoduje łzawienie i ogranicza pole widzenia. Sam "szkodnik" po odpowiednim przyrządzeniu leczy o 40%.

Nazwa Narczyca
Występowanie Praktycznie wszędzie, pod warunkiem, że nie rośnie obok niego Krwawnik.
Właściwości W małych ilościach znieczula, w średnich odurza, a w dużych usypia.

Nazwa Naręcznik
Występowanie Rzadki okaz rosnący głównie na skalistych, suchych i ciepłych zboczach. Najwięcej go rośnie w otoczeniu Narczycy.
Właściwości Leczy większość  słabych chorób i jest antidotum na Antracet.

Nazwa Oczar Wyblakły
Charakterystyka Oczar jest niezwykle urokliwym drzewem, szczególnie podczas zimy. Jego liście są białej barwy, a wśród gałęzi można znaleźć nawet jasne liany. Pień jest odrobinę ciemniejszy, jednak dalej pozostaje w pięknej, zimowej barwie.
Występowanie Łąki.
Właściwości Przeżuty liść znieczula na pięć postów.

Nazwa Olbrzym plamisty
Charakterystyka Kwiat wielkości sporego gara nie może ujść uwadze nawet ślepym. Jej rozłożyste płatki zachęcają bliższemu zapoznaniu się z rośliną, chociaż stworzenia po bliższym spotkaniu z nią odradzają takich praktyk.
Występowanie Rośnie zazwyczaj samotnie w lasach tropikalnych, chociaż zdarza się widzieć ją w lasach podmokłych.
Właściwości Roślina nie nadaje się do spożycia przez jej toksyczność. Gdy wykryje jakiekolwiek ciepło w swoim pobliżu tryska toksynami, które są w stanie nie tylko roztopić skórę, ale także metale i głazy, zatrzymując się jedynie na dobrze uszczelnionym szkle. Nie topi okolicznej flory, z tego co zaobserwowano.

Nazwa Pełzatka
Występowanie Niezwykle rzadkie zielone ziele, które pachnie truskawkami. Jest kwaśne w smaku, ale jego właściwości rekompensują tą niedogodność. Rośnie tylko przy rzekach w cienistych zakątkach.
Właściwości Zjedzona leczy 10%HP.

Nazwa Pióropusznik
Występowanie Umiarkowanie często. Wilgotne, cieniste stanowiska. Najczęściej w jaskiniach i w bardzo gęstym lesie.
Właściwości Jego gęsty, lepki, słony sok wykorzystywany jest do wyrobów maści.

Nazwa Pniak Cierniowy
Charakterystyka Spotykając tą roślinę pierwszy raz można by pomyśleć, że to zwykły pień, który został po ściętym drzewie - nic bardziej mylnego. Rośnie on właśnie jako pień, a pod sobą zamiast normalnych korzeni posiada ciernie, które w dość drastyczny sposób mogą pokazać zbyt ciekawskim gdzie raki zimują.
Występowanie Rośnie na czarnych ziemiach, chociaż można go spotkać także i w niedalekiej odległości od nich.
Właściwości Z soków Pniaka można przyrządzić jedną z najlepszych odtrutek, zaś jego ciernie są w cenie dla miejscowych banitów, którzy uważają je za talizman odstraszający choroby.

Nazwa Purchanka
Występowanie Równiny i pola. Wydziela bardzo silny, nieprzyjemny zapach. Jej kwiaty to ogromne, czerwone kule. Jest dość często występującą rośliną.
Właściwości Silnie trujący. Spożycie liścia zabiera 10%HP.  Zjedzenie dziesięciu, nawet suszonych bądź sproszkowanych doprowadza do śmierci po 12 godzinach. Po zjedzeniu kilku występują; gorączka, wymioty, rozwolnienie i ogólna słabość organizmu.

Nazwa Słoneczny Nagietek
Charakterystyka Choć roślina z pozoru niewinna, oszałamia swymi zdolnościami jak i samym wyglądem. Wielkości jest może strusiego jaja, właściwie, kształtem też od niego nie odbiega, jednak zamiast skorupy ma cienką warstwę błony, zaś w środku znajduje się ognista substancja, którą nijak porównać do czegoś innego prócz lawy.
Występowanie Występuje w głównej mierze na łąkach, chociaż można ją spotkać też w lasach, choć w mniejszej ilości.
Właściwości Przebicie błony powoduje ulanie się płynu, który temperaturą dorównuje magmie wydobywającej się z wulkanu. Gdy dojdzie do pokojowej temperatury zastyga, a sproszkowana maź okazuje się silną trucizną, która prócz gorączki, dezorientacji powoduje także silne wymioty, które mogą doprowadzić do śmierci.

Nazwa Tojad
Charakterystyka Niewielka, roślina o dużych, czerwonych kwiatach, z których wystają bardzo długie pręciki, które delikatnie świecą w nocy. Wokół niego roztacza się delikatny, słodki zapach.
Występowanie Lasy
Właściwości Nektar kwiatu działa jak afrodyzjak, a napar z jego płatków łagodzi objawy likantropii. Roślina ta jest ceniona przez wiedźminów.

Nazwa Turkusiak Czarnoniciowy
Charakterystyka Niedaleki krewny Krwawnika Czarnoniciowego, tyle że zamiast czerwonych płynów w jego wnętrzu znajdują się neonowo turkusowe, które właściwie przypominają ciekłe miętówki.
Występowanie Znajdują się zazwyczaj na czarnych ziemiach, gdzie większość roślin jest już wymarła.
Właściwości Powoduje zatrzymanie dni płodnych na jeden dzień po wypiciu jej soków.

Nazwa Wronie Oko
Charakterystyka Mniejsza roślina o ogromnych czerwonych liściach i maleńkich, białych wypustkach. W samym wnętrzu znajdują się błękitne jagody, skąd wzięła się nazwa rośliny.
Występowanie Rzeki
Właściwości Sok z jagód ma działanie uspakajające. Świetnie nadają się do pędzenie alkoholu, a wywar z czerwonych liści jest idealny na poparzenia.

Nazwa Zaronikrask
Występowanie Wysoko w górach i na wiecznej zmarzlinie. Stosunkowo rzadki.
Właściwości Leczy większość chorób. Ma działanie antybakteryjne i pomaga leczyć ciężkie przypadki.

Nazwa Zimiejka
Charakterystyka Mała, kolczasta roślina, o dużych, czerwonych jagodach, które to otulone są różowymi drobnymi płatkami. Kwitnie na różowo i tyle w zimie.
Występowanie Górskie szczyty
Właściwości Jagody mają właściwości halucynogenne, ale też lecznicze.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://arcadiaspbf.forumpolish.com
 
Zielnik
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Arcadias PBF :: Fauna i Flora-
Skocz do: