notegotu

Share | 
 

 Bestie i zwierzyna leśna

Go down 
AutorWiadomość
Obieżyświat
Admin
avatar

Liczba postów : 209
Join date : 03/10/2015

Karta Postaci
Tytuł:
Imię i Nazwisko:
HP:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Bestie i zwierzyna leśna   Sob Paź 03, 2015 7:44 pm

W naszym świecie spotkać można przeróżne kreatury, które są mniej lub bardziej agresywne. Część z nich atakuje wszystko co napotka, część jest obojętna w stosunku do części ras, a inne nawet trzeba sprowokować, aby zmusić je do walki. Niektóre uznawane są za słabe, inne za silne, a jeszcze inne są kompletnie niezbadane, a nawet nieodkryte. Nie będziemy się jednak rozwodzić skąd dana grupa monstrów się wzięła, a zajmiemy się ich opisywaniem.

Dzikie Bestie
Zwierzęta, które są w głównej mierze podobne do zwierząt, jednak są ich dziką odmianą, często uważaną za lekko zmutowaną. Posiadają sylwetkę, budowę bądź inne cechy normalnych zwierząt, jednak w pewnych momentach można je uznawać za kompletnie co innego - przez ich całkowicie inny wygląd.

Nieumarli
Niektórzy mówią, że gdyby była apokalipsa zombie, to byłby to największy bal na świecie. Ci nieumarli jednak nie mają już na sobie ubrań, gdyż są stworzeniami bardzo starymi. Część z nich została stworzona przez nekromantów, a część z niewiadomych powodów powstała z martwych. Jest to grupa rozległa, gdyż można tu spotkać i chodzące szkielety i chrupiącego zombie. Wszystkie są jednak stworzeniami neutralnymi, co oznacza, że nie są agresywne, do czasu aż nie zbliżysz się do ich terenu lub ich nie zaczepisz. Te, którym twórca wyznaczył zadanie będą je wypełniać do końca świata, toteż w ruinach wielkich budowli nekromantów można spotkać szkielety krążące w kółko i pilnujące pustych korytarzy. Niektóre sterczą w miejscu nie bardzo wiedząc o co chodzi, a inne próbują kontynuować stare życie. Te, które mają jeszcze język mówią, a jeśli nie, to zawsze mogą pisać, jeśli ich palce jeszcze się nie rozsypały.
Do tej grupy zaliczają się również wszelkie upiory i duchy, które to nie są takim zagrożeniem jak nieumarli. Duchy są w większości przypadków przyjazne, ale upiory stanowią śmiertelne zagrożenie, gdyż uwielbiają manipulować zmysłami i atakować umysł swojej ofiary.

Drakony
Grupa o nazwie dość ogólnej, aczkolwiek wliczają się w nią stworzenia związane ze smokami. Zdecydowaną większością z nich są wywerny, które są istotami terytorialnymi o dwóch łapach i skrzydłach. Stworzenia te są agresywne w stosunku do każdego stworzenia, które zapuści się na ich teren za wyjątkiem postaci mających coś wspólnego ze smokami lub wywernami. Zwykle można je spotkać w pobliżu ich gniazd, które to wyrastają jak grzyby po deszczu na fiordach.
Do Drakonów zaliczają się również Drakeny, czyli dwunogie, wykrzywione istoty, które przypominają dwunogiego jaszczura. Stwory te są niezwykle agresywne i mordują wszystko co spotkają na swojej drodze, dlatego też nie spotyka się ich zbyt wiele. Stwory te zwykle przesiadują głęboko w lasach i jaskiniach, głównie prowadząc nocny tryb życia.

Mistrandy
Gruba o tajemniczej nazwie, ale zamykająca w sobie wszelkie legendarne kreatury jak minotaury. Większość z nich jest agresywna i atakuje wszystko co napotka. Kryją się jednak na krańcach świata umykając przed spojrzeniem innych stworzeń. Niewiele o nich wiadomo i nie posegregowano ich, gdyż nie ma zbyt wielu informacji o ich zachowaniu, czy środowisku.

Wymiarowcy
Grupa odkryta przez magów, którzy bawili się czarną magią. Nazwą tą ogarnięto wszystkie stworzenia, które nie występują naturalnie w Arcadias. Są to zarówno demony, anioły jak i sami bogowie, ale o nich nie wolno wspominać. Technicznie jednak magowie uważają, że bóstwa nie pochodzą z Arcadias. Wymiarowiec to stworzenie niesamowicie rzadkie. Zwykle kręcą się one w pobliżu otwartych portali i wyrw między wymiarowych, ale zważywszy na to, że te nie występują zbyt często, to i owe stworzenia rzadko przybywają do Arcadias. Jako, że jest to ogólna nazwa, to tak naprawdę wymiarowce mogą mieć wszelakie formy i kształty. Obecnie dzieli się ich na anioły i demony, i pozostałe. Anioły trafiają się bardzo rzadko, ale jeśli jakiś się tu zaplącze, to zwykle nie są one agresywne. Demony zachowują się przeróżnie. Jeden może być stworzeniem neutralnym, ale te pomniejsze są zwykle agresywne. Pozostałe zaś, to inne kreatury, których jeszcze nie zbadano.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://arcadiaspbf.forumpolish.com
 
Bestie i zwierzyna leśna
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Arcadias PBF :: Fauna i Flora :: Bestariusz-
Skocz do: