notegotu

Share | 
 

 Księga Krwi

Go down 
AutorWiadomość
Obieżyświat
Admin
avatar

Liczba postów : 209
Join date : 03/10/2015

Karta Postaci
Tytuł:
Imię i Nazwisko:
HP:
100/100  (100/100)

PisanieTemat: Księga Krwi   Sob Paź 03, 2015 10:13 pm

Każda z naszych postaci ma zdrowie, które czasami może się pogorszyć. Czasem będzie to spowodowane chorobą, a czasami czyimś mieczem lub szponem. W Arcadias system zdrowia jest opisowo-procentowy. Oznacza to, że każde ze stworzeń oprócz klasycznych % ma jeszcze krótką informację na temat ran. Jeżeli ktoś z nas zostanie zraniony w łapkę, to w opisie jego zdrowia musi znaleźć się o tym informacja. Stawiamy na realizm, toteż to od powagi ran zależy, czy nasza postać przeżyje.

Skoro już wiemy na jakiej zasadzie działa system zdrowia w Arcadias przejdźmy do schorzeń, które są częścią każdego świata.Grypa
Choroba może i brzmiąca znajomo, ale jednak na Arcadias działająca nieco inaczej. Tutaj jednak ma ona trzy stadia, a zachorowanie na nią nie jest zbyt ciężkie, gdyż wystarczy zwykłe przeziębienie i narażenie się na chłodny wiatr, aby złapać to choróbsko. Grypa ma trzy stadia. Każde kolejne stadium oprócz nowych objawów zachowuje objawy poprzedniego.
Pierwsze Stadium
Jest to pierwszy stan, który objawia się jedynie nieżytem nosa i ogólnym osłabieniem organizmu. Delikatnie podniesiona temperatura ciała. Oprócz kataru, ewentualnego łzawienia oczu nic się nie dzieje. Można to wyleczyć bez medyka przez pobyt w domu w ciepłych ubrankach przy kominku.
Drugie Stadium
Aby je złapać wystarczy narażać się dalej na chłód. Postać traci możliwość mówienia, a stawy zaczynają boleć. Utrudnione jest wykonywanie większości czynności.
Trzecie Stadium
Temperatura ciała wzrasta znacznie, co może powodować komplikacje. Ból całych kończyn. Odporność gwałtownie spadła przez co nie jest problemem złapanie gorszych chorób jak zapalenie płuc i oskrzeli.

Astrycja
Skóra postaci staje się szara, a używanie mięśni znajdujących się na ciemniejącym momencie nie jest możliwe. Postać traci bowiem możliwość ruszania kończyną, gdy ta jest cała szara, aczkolwiek czuje na niej dotyk. Możliwe jest, że całe ciało zostanie pokryte szarością, co spowoduje paraliż. Choroba rozprzestrzenia się bardzo powoli. Leczenie należy prowadzić smarując szare miejsca oraz podając leki doustnie.

Żółwica Natrętna
Wirus ten atakuje układ nerwowy utrudniając poruszanie się. Każdego dnia atakuje coraz to większą część mięśni do czasu aż nie przejmie całego organizmu. Zazwyczaj zaczyna się od nóg bądź rąk stopniowo przemieszczając się do każdej części ciała. Może zaatakować także mięśnie serca, spowalniając jego prace co może doprowadzić nawet do śmierci.

Astma
Często występująca, przewlekła, choroba zapalna dróg oddechowych charakteryzująca się różnorodnymi i nawracającymi objawami i problemami z oddychaniem. Do częstych objawów należą świsty, kaszel, ucisk w klatce piersiowej i duszność. Zwykle ma się ją od urodzenia, aczkolwiek w rzadkich wypadkach może ujawnić się w późniejszym okresie. Leczy się ją głównie oparami z ziół, aczkolwiek nie jest to żadna konkretna mieszanka. Nie jest uleczalna.

Bielactwo
Choroba polegająca na zmianie koloru skóry na kompletnie biały. Dokładne przyczyny powstawania bielactwa nie są do końca poznane. Jest nieuleczalna. Osoby tą chorobą obarczone znacznie częściej mogą się spalić na słońcu. Nie powoduje większych powikłań.

Czyraczność
Bardzo nieprzyjemna choroba objawiająca się tym, iż na całym ciele, w losowych miejscach pojawiają się bolące, czerwone guzy, które po jakimś czasie pękają, tworząc stan zapalny. Sączy się żółta ropa i usuwane są martwe tkanki. Po jakimś czasie rana zagoi się, ale guzy uwielbiają nawracać. Leczy się zwykle zamrażając każdy z guzów magią.

Plaga IRb+
Pasożyty atakujące układ nerwowy wraz z mózgiem i przyczyniają się do zmienny osobowości chorego. Podczas pasożytowania w ofierze jest ona bardziej podatna na furię, ale także szybciej się denerwuje, ma problemy z koncentracją oraz powoli doprowadza do obłędu co może skutkować trwałym uszkodzeniem mózgu.

Włosienica
Choroba przenoszona przez pewien rodzaj pcheł zamieszkujących na szczuropodobnych bestiach w Arcadias. Zwiększa drastycznie wzrost włosów na całym ciele, przez co nawet całe ciało może pokryć się sierścią niczym u psów długowłosych. Pomimo tych niemiłych skutków jest w miarę łatwa do wyleczenia i nie sprawia jakiś szczególnych bólów.

Taksolizmosa
Pewien rodzaju grzyb, który powoduje utratę odczuć pierwotnych takich jak; pragnienie, głód, zimno, gorąco, co może spowodować, że postać umrze z głodu nie wiedząc o tym. Jest trudna do wyleczenie, a bez odpowiedniej diagnozy niemożliwa do zauważenia przez chorego.

Magiowstręt
Zaraźliwa alergia, która samoistnie znika po kilku dniach bądź tygodniach - zależnie od organizmu. Chory źle znosi obecność magów wyższego stopnia, zaklęcia leczące oraz wspomagające mają odwrotny efekt a magiczne klątwy i zaklęcia ofensywne działają skuteczniej niż dotychczas.

Dekrotnima
Pasożyt podobnych do małego świetlika, który żywi się duszą, która podczas tego zabiegu zaczyna gnić, powodując powolną degradacją moralności, utratę pamięci i inteligencji. Jest to na szczęście proces odnawialny, jednak niezwykle drogi, ze względu na rzadkość lekarstwa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://arcadiaspbf.forumpolish.com
 
Księga Krwi
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Arcadias PBF :: Magia i Medycyna-
Skocz do: